Sayfa Başı

 
  • Ana Sayfa
  • Tüm Kategoriler
  • Hesabım
  • İletişim

Şerif Yenen ile Çatılardan ve Yeraltından Tarihi Yarımada

Ürün Kodu: BGTSG007
Marka: BiggTravel
133,64 TL KDV Dahil

Şerif Yenen ile Çatılardan ve Yeraltından Tarihi Yarımada

Sizleri, Tarihi Yarımada’da Sultanahmet’ten başlayıp kara surlarında sona erecek olan, İstanbul’un en güzel manzaralarıyla karşılaşacağınız çatılar ile sürpriz rotaların ve leziz yemeklerin olduğu, tarihi yarımadanın arka sokaklarında yürüyerek sokak yemeklerinin tadıldığı ve bunları yaparken bu bölgedeki yer altı kalıntılarının gizemini keşfedebileceğiniz ve harika fotoğraflar çekebileceğiniz bir geziye davet ediyoruz.

Bu keyifli tura, Şerif Yenen eğlenceli ve  sıra dışı anlatımları hoş bir hava katacak. Güzel, keyifli ve lezzetli bir gezi sizi bekliyor!

Tur Tarihlerimiz:

> 10 Ekim 2017 Salı

GÖRÜLECEK YERLER ve PROGRAM:

Gezi, Taksim civarında sabah 09.00-09.30 arasında başlayacak, özel araçla yapılacak ve 17.30 civarında gene Taksim'de bitecektir.
Buluşma ve yerine ilişkin detaylar geziden 1-2 gün önce bildirileektir.
Sultanahmet Bölgesi
Bizans yer altı sarnıçları, hamam ve ayazmaları
Çemberlitaş
Kapalı Çarşı Çevresi
Beyazıt
Yavuz Selim Camii ve çevresi
Edirnekapı ve Kariye Müzesi
Kara Surları

ÖNE ÇIKANLAR:

Seyahat yazarı ve turizm uzmanı Şerif Yenen’in rehberliği,
Bölgenin yerel tatları,
Şerif Yenen’in kendi imzasıyla çıkardığı bu özel turda yaşayacağınız benzersiz bir deneyim,
Bölgenin en meşhur ve tarihi çatılarından eşsiz manzaralar,
Gizemli yer altı kalıntıları,
Tarihi yarımadaya ilişkin anlatımlar,
Eşsiz fotoğraf kareleri,
Benzersiz manzaralı çatı ve teraslarda çay-kahve molaları

Şerif Yenen Kimdir?

Şerif Yenen, turizm uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, film yapımcısı ve konuşmacı. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce Turkish Odyssey isimli kitabın yazarıdır.
Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında çeşitli konferanslar veren Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı veya kaynak eser olarak okutulmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye'nin kültürel mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir.


Notlar:
Bu gezinin profesyonel rehberi Şerif Yenen'dir.
Programda bulunan bazı yerlere giriş, özel mülk olması veya restorasyon çalışmalarından ötürü zaman zaman mümkün olmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda anlatım dışardan yapılacaktır.
Katılımcıların 10 kişinin üzerinde olması halinde, gezi esnasında katılımcıların anlatılanları rahatlıkla duyabilmesi için kişiye özel kulaklık dağıtılacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Şerif Yenen’in profesyonel rehberlik hizmeti,
Özel ulaşım,
Programdaki geziler ve ziyaretlere ait giriş ücretleri (Kariye Müzesi hariç),
Şerif Yenen'in yayınlarından İstanbul haritası ile Tarihi Yarımada kitapçığı,
Çay ve kahve molası,
Gezilerimizde, katılımcıların Seyahat Sigortaları yapılmaktadır.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Öğle yemeği,
Kariye Müzesi (Katılımcılar varsa müze kartlarını veya İş Bankası Maksimum kartlarını kullanabilirler. 65 yaş üzeri ziyaretçiler için giriş ücretsizdir.),
Kişisel harcamalar.


Sipariş Koşulları :

1. Siparişin tercih edilen tarihten en az 7 gün önce verilmesi gerekmektedir.

2. Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Ya da 0216 – 538 6565 numaralı telefondan bizi arayabilir ve bu bilgiyi bize iletebilirsiniz.

3. Şirketimiz tarafından tesis ( otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları ) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.

4. Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile ( Voucher ) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.

DİKKAT

•    Rezervasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir iptal hakkı bulunmamaktadır.
•    Tesislerde konfirmasyon / referans numarası ( voucher ) olmadan siparişler işleme alınmaz.
•    Fiyatlar bayram, yılbaşı, sömestre, resmi tatiller gibi tesis tarafından belirlenen özel günlerde geçerli değildir.

Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.