Sayfa Başı

 
  • Ana Sayfa
  • Tüm Kategoriler
  • Hesabım
  • İletişim

Şerif Yenen İle Mimar Sinan'ın İzinde

Ürün Kodu: BGTSG006
Marka: BiggTravel
123,74 TL KDV Dahil
Şerif Yenen ile Lezzet Durakları ve Mimar Sinan

Sizleri, Tarihi Yarımada’da Süleymaniye, Tahtakale ve Eminönü semtlerinin arka sokaklarında yürüyerek sokak lezzetleri tadımına ve bunları yaparken bu bölgedeki Mimar Sinan’ın öne çıkan eserlerinden birkaç tanesini keşfetmeye davet ediyoruz. Bunlar Mimar Sinan’ın çıraklık eseri olarak nitelenen Şehzade Camii, kalfalık eseri olan Süleymaniye Camii ve Süleymaniye Hamamı. Bu turu keyifli bir yürüyüş turu şeklinde, sokak lezzetlerini ihmal etmeden bol bol fotoğraf çekerek hoş bir hava içinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Güzel, keyifli ve lezzetli bir hafta sonu sizi bekliyor!


Program:

Şehzade Camii
Bozdoğan (Valens) Su Kemeri
Vefa Bozacısı
Süleymaniye Camii
Süleymaniye Kuru Fasulyecisi’nde kuru-pilav
Çay molası
Süleymaniye Hamamı
Büyük Valide Han (Pazar günleri kapalıdır)
Tatlı / kahve molası, kokoreç ve çiğ köfte tadımı
Buluşma yeri Vezneciler'de olacaktır, buluşma saati 09.30 veya 10.00 civarındadır, buluşma yerinin yeri ve saatine ilişkin detaylar katılımcılara ayrıca bildirilecektir.
Gezi, başlangıç saatine bağlı olarak 16.30-17.30 civarında Eminönü bölgesinde bitecektir.

Öne Çıkanlar:

Seyahat yazarı ve turizm uzmanı Şerif Yenen’in rehberliği,
Bölgenin hiç görmediğiniz ara sokakları,
Bölgeye özgü meşhur ve yerel tatlar,
Mimar Sinan’ın önemli eserlerinden seçmeler,
Eşsiz fotoğraf molaları,
En eski Türk içeceklerinden “boza” tadımı.

Şerif Yenen Kimdir?

Şerif Yenen, turizm uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, film yapımcısı ve konuşmacı. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce Turkish Odyssey isimli kitabın yazarıdır.

Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında çeşitli konferanslar veren Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı veya kaynak eser olarak okutulmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye'nin kültürel mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir.

Notlar:

Gezimiz küçük gruplarla gerçekleştirilmektedir.
Bu gezinin profesyonel rehberi Şerif Yenen'dir.
Programda bulunan bazı yerlere giriş, özel mülk olması nedeniyle veya restorasyon çalışmalarından ötürü zaman zaman mümkün olmayabilmektedir.
Katılımcıların 10 kişinin üzerinde olması halinde, gezi esnasında katılımcıların anlatılanları rahatlıkla duyabilmesi için kişiye özel kulaklık dağıtılacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Şerif Yenen’in profesyonel rehberlik hizmeti,
Programdaki tüm gezi ve ziyaretler,
Şerif Yenen'in yayınlarından Quick Guide İstanbul Haritası,
Gezilerimizde, katılımcıların Seyahat Sigortaları yapılmaktadır.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Turumuz yürüyüş turudur, herhangi bir ulaşım dahil edilmemiştir
Tur boyunca yapılacak tüm tadımlar,
Kişisel harcamalar.

Sipariş Koşulları :

1. Siparişin tercih edilen tarihten en az 7 gün önce verilmesi gerekmektedir.

2. Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Ya da 0216 – 538 6565 numaralı telefondan bizi arayabilir ve bu bilgiyi bize iletebilirsiniz.

3. Şirketimiz tarafından tesis ( otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları ) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.

4. Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile ( Voucher ) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.

DİKKAT

•    Rezervasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir iptal hakkı bulunmamaktadır.
•    Tesislerde konfirmasyon / referans numarası ( voucher ) olmadan siparişler işleme alınmaz.
•    Fiyatlar bayram, yılbaşı, sömestre, resmi tatiller gibi tesis tarafından belirlenen özel günlerde geçerli değildir.

Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.