Sayfa Başı

 
  • Ana Sayfa
  • Tüm Kategoriler
  • Hesabım
  • İletişim

14 Eylül 2018, Cuma – Özge Ersu ile “Size Özel” Gece Ayasofya Gezisi

Ürün Kodu: BGTSERIF8
Marka: BiggTravel
295,00 TL KDV Dahil
14 Eylül 2018, Cuma – Özge Ersu ile “Size Özel” Gece Ayasofya Gezisi

Özge Ersu sizi nefes kesen iki saatte 27 yüzyıllık bir hikayeye davet ediyor.
Anlatımlarının tam ortasında dünyanın en ünlü, en önemli dini yapılarından 2 kere yakılan, yıkılan, 3 kere kurulan, kubbesi lanetli kutsal bilgelik kilisesi AYASOFYA.
En mistik saatler, akşamın sihirli soluk aydınlığı,
1500 yıllık binada, tarihin yalnızlığı,
Kubbede yankılanan Özge Ersu’nun sesi ve sizden başka kimsenin olmadığı bir ortam,
Tarih, mimari, kültür, din, güncel yaşam, sanat politika, savaş-barış,
Kuşatma, direniş, teslim olma, yakılma, bizans oyunları.
Bir kehanetin peşinden giden Megaralı Byzas’ın Körler Ülkesi Kadıköy’ün karşısına kurduğu kentte,
Dünyanın en büyük imparatorluğunun parçalanması, taşınan başkent ile yeniden doğuşu.
Paganizmden Erken Hrıstiyanlık dönemine ve İslamiyete, Hristiyanın Hrıstiyanı biçtiği Latin İstilasından İstanbul’un Fethine,
Bazilikadan katedrale, camiden müzeye, Osmanlı Ayasofyasından Atatürk’ün modern Türkiye’sine,

“TANRIM! BANA BU KİLİSEYİ TAMAMLAMA İZNİ VERDİĞİN İÇİN SANA ŞÜKÜRLER OLSUN.
EY SÜLEYMAN! İŞTE SENİ DE GEÇTİM!”
FLAVIUS PETRUS SABBATIUS IUSTINIANUS AUGUSTUS

Program Detayları;
18:00 Seven Hills Hotel Sultanahmet Buluşma
Konukların Özge Ersu Tarafından Karşılanması
Özge Ersu Radyo Belgeselleri Dvd Takdimi
Şerif Yenen İstanbul Serisi Ayasofya Kitapçığı Takdimi
Seven Hills Hotel Çay · Kahve · Tatlı Tuzlu Kurabiye İkramı
Özel Kulaklık Ses Sistemlerinin Dağıtımı
18:45 Gezi İçin Seven Hills Hotel'den Çıkış
Grup Fotoğrafı ve Ayasofya Dış Alan Anlatımları
Ayasofya’ya Giriş
19:00 - 21:00 Özge Ersu Anlatımı ve Konferansları Eşliğinde Ayasofya İçi ve Üst Galeriler Gezisi
21:00 Gezi Sonu

Öne Çıkanlar:
En muhteşem Ayasofya manzaralarından birine sahip olan Seven Hills Hotel'de çay-kahve ve fotoğraf molası
Gezi uzmanı, belgesel radyo yapımcısı, yazar, eğitmen, müzik tarihçisi, konuşmacı, moderatör ve profesyonel rehber Özge Ersu’nun Ayasofya’nın tarihi ve ihtişamı üzerine anlatımları,
Gece Ayasofya’da eşsiz fotoğraf kareleri,
İlk defa yaşayacağınız benzersiz bir deneyim,
Kalabalıktan ve gürültüden uzak, sadece size özel bir Ayasofya gezisi.

Özge Ersu Kimdir?
Özge Ersu, Gezi uzmanı, belgesel radyo yapımcısı, yazar, eğitmen, müzik tarihçisi, konuşmacı, moderatör ve profesyonel rehberdir.
1965 yılında Samsun'da doğdu. Kadıköy Maarif Koleji sonrası Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü, turizm sektöründe çalışmak üzere ayrılarak ekonomi eğitimi aldı. Genç yaşta Bodrum’da beş yıldızlı otelde Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, İstanbul’da turizm acentesinde üst düzey yönetici deneyimi sonrası profesyonel turist rehberliği kariyerine başladı.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberi olarak Türkiye'de gezdirdiği turistlerin yanı sıra, Antartika’dan Afrika safarilerine, Küba’dan Fas’a, Arjantin’den Vietnam’a, Kuzey Kutbu’ndan Avustralya’ya kadar yüz altmış ülkeyi gezdirdi, büyük ölçekli programları şef organizatör olarak yönetti. Tureb Türkiye Turist Rehberleri Birliği ve İstanbul Rehberler Odası tarafından en çok gezen ve değişik yerlere giden bir kaç rehber arasında gösteriliyor.
Resmi ve özel kurumlarca verilen çok sayıda ödülü, katkı plaketi ve brövesi bulunuyor.
Tüm birikim ve çalışmalarını ‘Türkiye’nin En Zengin İçerikli Kişisel Gezi Sitesi’ sloganlı www.ersu.net adresinde ve Ios, Android ile Windows platformları için hazırladığı ücretsiz ‘Özge Ersu’ mobil uygulamasında paylaşıyor.
Uzun süredir vatandaşı olduğu Fransa’da Côte d’Azur Nice şehrinde yaşıyor. Evli, üç kız babası. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve az Almanca biliyor. Fenerbahçe Kulübü Veteran Masa Tenisi sporcusu. Hobileri tarih, coğrafya, teknoloji, blues, caz, davul, yelken, basketbol ve bilardo.

Ücret:
Kişi Başı: 295 TL
18 yaşından gün almamış olanlar: 150 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Özge Ersu anlatımı ve konferansları eşliği
19:00 - 21:00 arası Ayasofya gezisi rehberliği
Ayasofya gece açılış bedeli, zorunlu bağışlar, kişi başı iki bilet özel girişi
Özge Ersu Radyo Belgeselleri Dvd’si
Şerif Yenen Quick Guide İstanbul Serisi · Ayasofya Müzesi el kitapçığı
Özel kulaklık sistemi
Gezi öncesi Seven Hills Hotel çay, kahve, tuzlu ve tatlı kurabiye ikramı dahildir.
Çocuk indirimi yoktur.
Tüm gezilerimizin ücretleri fatura karşılığında tahsil edilmektedir, fiyatlarımıza %18 KDV dahildir. Gezi esnasında faturasız nakit ödeme kabul edilmemektedir.

Notlar:
Four Seasons Sultanahmet Oteli karşısındaki Seven Hills Hotel’e Sultanahmet Meydanı veya Ayasofya’dan yürüyerek dört dakikada ulaşılabilmektedir. Araçları ile gelen konuklar çevredeki İspark veya diğer ücretli otoparklardan yararlanabilir.
Önceden haber vermek koşulu ile, işten geç çıkan konuklar gruba 18:55’te Ayasofya girişi önünden katılabilir. 19:00’da giriş sonrası kesinlikle içeri konuk alınamamaktadır.
Gezi her türlü hava koşulunda gerçekleştirilir.
Gezi sırasında flaş kullanmadan fotoğraf çekilebilmektedir.
Akşam saatlerinde güvenlik nedeni ile bina içi camlar kapalı olduğundan, hava durumuna göre iç alanlar sıcak ya da serin olabilmektedir. Günlük hava durumuna göre hazırlık yapmanızı, yürüyüşe uygun rahat ayakkabılar seçmenizi anımsatmak isteriz.
AYASOFYA RESTORASYON ÇALIŞMALARI: Ayasofya Müzesi içerisinde, bir bölümü yıllardır devam eden, bu yıl ve son aylarda hız kazanmış genel ve özel restorasyon çalışmaları vardır. Bu çalışmalar gezinin genel akışını etkilemese de bazı bölümlerin kapalı olduğunu ya da beyaz örtülerle kapatıldığını, bu durumun fotoğraf çekimlerinizi de etkileyebileceğini anımsatmak isteriz.
Turumuz kulaklık ile gerçekleştirilecektir.
Gezimiz kontenjanlıdır, bir an önce rezervasyon yapmanızı öneririz.
Bu gezinin operasyonu Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentesi (A Grubu Seyahat Acentesi İşletme Belgesi No: 8860) tarafından gerçekleştirilmektedir.

İptal ve İade Koşulları:
Tur tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilecektir.
Tur tarihinden 15 günlük süreç ile son 3 gün arasında gerçekleşen iptallerde tutarın %65’i iade edilir.
Tur tarihinden önceki 72 saatten daha kısa sürede gerçekleşen iptallerde herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir.
Rezervasyon iptallerinin büyük ölçüde zorunluluktan kaynaklandığının bilincindeyiz. İadelerde yapılan kesintiler ceza amaçlı olmayıp, sadece organizasyon ve taahütlerimizden kaynaklanan maliyetimizi yansıtmaktadır.

Şerif Yenen Kimdir?
Şerif Yenen, turizm uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, film yapımcısı ve konuşmacı. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce Turkish Odyssey isimli kitabın yazarıdır.
Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında çeşitli konferanslar vermekte olan Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı veya kaynak eser olarak okutulmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye'nin kültürel mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir.
Sorularınız için info@serifyenen.com adresine e-posta gönderebilir veya 0533-591 1303 numaralı telefondan Şerif Yenen’i arayabilirsiniz.


Sipariş Koşulları:
• Siparişin tercih edilen tarihten en az 3 gün önce verilmesi gerekmektedir.
• Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. 
• Şirketimiz tarafından tesis (otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.
• Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile (Voucher) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.

Satın alım işlemi gerçekleştirdikten sonra lütfen referans numaranız ve istediğiniz tarihler ile travel@biggtravel.com ile iletişime geçiniz. Personelimiz size geri dönecek ve sizi bilgilendirecektir.

Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.