Sayfa Başı

 
  • Ana Sayfa
  • Tüm Kategoriler
  • Hesabım
  • İletişim

Dr. Sedat Bornovalı ile Özel Tekne Gezisi Boğaziçi, Mimari Doku, Semtler ve Yalılar 30 Eylül 2018

Ürün Kodu: BGTSERIF9
Marka: BiggTravel
179,99 TL KDV Dahil

Dr. Sedat Bornovalı ile Özel Tekne Gezisi Boğaziçi, Mimari Doku, Semtler ve Yalılar 30 Eylül 2018

Dr. Sedat Bornovalı ile, dolu dolu özel bir Boğaziçi Gezisi daha. Sizleri de, dünyada iki kıtaya yerleşmiş tek kent olan İstanbul’un kıtalar arasındaki büyüleyici güzelliği Boğaziçi’nde, bu çok özel tekne turumuzda görmek isteriz.
Sedat Bornovalı, akademik çevrelerde verdiği derslerinin tadını, 25 yılı aşkın rehberlik birikimine ekleyerek, unutulmaz bir Boğaziçi Gezisi gerçekleştirecek.
“Meğer, bugüne değin Boğaziçi turlarında herkesin birbirine anlattığı veya birbirinden duyduğu aynı şeyleri dinliyormuşuz. Daha keşfedilecek ne çok şey varmış!” dedirtecek bu turumuzda, Boğaziçi hakkında bildiğinizi sandıklarınızın aslında çok farklı olduğunu görürseniz hiç şaşırmayın!
Bu özel gezide, Boğaziçi’nin mimarisine, tarihine ve semtlerine yoğunlaşırken, görüp de fark etmediklerimizi daha da iyi kavramaya başlayacağız.

Program Detayları;
11.45-12.00 Buluşma ve kulaklık dağıtımı (Buluşma yeri Eminönü. Detaylar geziden 1-2 gün önce kişisel mesajla tarafınıza bildirilecektir.)
12.00 Hareket,
12.00-14.00 Avrupa yakasından Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü görecek şekilde Büyükdere'ye kadar ilerleme,
14.00-14.15 Mola,
14.15-15.45 Anadolu yakasından Eminönü’ne geri dönüş,
15.45-16.00 Dönüş, kulaklıkların iadesi ve turun sonu.
TURLARIMIZDA NELER ÖĞRENİYORUZ:
30 Ekim pazar günü Dr. Sedat Bornovalı ile yaptığımız turda böyle bir kültür turuna birbirinden habersiz çıkan birçok kişinin, aslında mutlaka ortak noktaları olduğunu, birçoğunun da zaten tanıştığını keşfettik. Pazar gününü beraber bu teknede geçireceklerini bilmeyen komşular mı çıkmadı, en son 25 yıl önce görüşmüş olanlar mı? Bunun dışında herkes yeni ve güzel tanışıklıklarla ayrıldı... devamını okumak için tıklayınız.

DR. SEDAT BORNOVALI KİMDİR?
Papa 16. Benedictus ve yazar Umberto Eco gibi ünlü kişilerin rehberi olarak tanıdığımız Dr. Sedat Bornovalı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz: https://www.wikizero.com/tr/Sedat_Bornovalı

Notlar:
Gezimiz kontenjanlıdır, bir an önce rezervasyon yapmanızı öneririz.
Turumuz, herkesin arzu ettiği şekilde yer değiştirerek rahatça gözlem yapabileceği bir teknede gerçekleşecektir.
Gezi, havanın yağışlı olması durumunda da gerçekleştirilecektir. Teknenin kapalı mekanı mevcuttur.
Tur esnasında ses kirliliğine neden olmamak için kişiye özel kulaklık dağıtılacaktır. Böylece anlatımlar daha iyi duyulabilecektir.
Bu gezi, Şerif Yenen Travel Turizm Seyahat Acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir. (İşletme Belge No: 8860)

Ücret:
Yetişkin: 180 TL
Çocuklar (6-12 yaş. 2005 ve sonrası doğumlular): 100 TL
Çocuklar (5 yaş ve altı): Ücretsiz

Ücrete Dahil Olan Hizmetler;
Dr. Sedat Bornovalı’nın Profesyonel Rehberlik Hizmeti,
İkramlar,
Katılımcıların anlatılanları daha iyi duyabilmesi için kulaklık sistemi kullanımı,
Sürprizler,
Tüm gezilerimizin ücretleri fatura karşılığında tahsil edilmektedir, fiyatlarımıza %18 KDV dahildir.

İptal ve İade Koşulları:
Tur tarihinden 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilecektir.
Tur tarihinden 15 günlük süreç ile son 3 gün arasında gerçekleşen iptallerde tutarın %65’i iade edilir.
Tur tarihinden önceki 72 saatten daha kısa sürede gerçekleşen iptallerde herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir.
Rezervasyon iptallerinin büyük ölçüde zorunluluktan kaynaklandığının bilincindeyiz. İadelerde yapılan kesintiler ceza amaçlı olmayıp, sadece organizasyon ve taahütlerimizden kaynaklanan maliyetimizi yansıtmaktadır.

Şerif Yenen Kimdir?
Şerif Yenen, turizm uzmanı, seyahat yazarı, turist rehberi, film yapımcısı ve konuşmacı. Şerif Yenen Türkiye üzerine bir Türk tarafından yazılmış ilk gezi rehberi olan İngilizce Turkish Odyssey isimli kitabın yazarıdır.
Önemli kısmı yurt dışındaki akademik çevrelerde olmak üzere, Türkiye’nin tarihi, kültürü ve turizmi hakkında çeşitli konferanslar vermekte olan Şerif Yenen’in yayınları üniversitelerde ders kitabı veya kaynak eser olarak okutulmakta, uluslararası dergi ve ulusal gazetelerde makaleleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. Bilgi Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu’nda part-time öğretim görevlisi olarak Türkiye'nin kültürel mirası, Anadolu Uygarlıkları ve Turist Rehberliği dersleri vermektedir.
Sorularınız için info@serifyenen.com adresine e-posta gönderebilir veya 0533-591 1303 numaralı telefondan Şerif Yenen’i arayabilirsiniz.


Sipariş Koşulları:
• Siparişin tercih edilen tarihten en az 3 gün önce verilmesi gerekmektedir.
• Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. 
• Şirketimiz tarafından tesis (otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.
• Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile (Voucher) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.

Satın alım işlemi gerçekleştirdikten sonra lütfen referans numaranız ve istediğiniz tarihler ile travel@biggtravel.com ile iletişime geçiniz. Personelimiz size geri dönecek ve sizi bilgilendirecektir.

Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.