Sayfa Başı

 
 • Ana Sayfa
 • Tüm Kategoriler
 • Hesabım
 • İletişim

Klasik İtalya Turu

Klasik İtalya Turu
Ürün Kodu: BGTKLASIKITALYA
Marka: BiggTravel
1.910,00 TL KDV Dahil
FANTASTİK İTALYA TURLARI
Bologna & Floransa & Cenova & Milano & Venedik
 
7 gece – 8 gün; 2 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Citta della, Noventa di Piave, Padova veya Treviso) 2 Gece Floransa Monte Catini – 2 Gece Cenova merkez dışı – 1 gece Milano 
 
Hareket tarihleri: 23 Nisan & 20 Mayıs 2017 
 
2 Kişilik Odada Kişi başı fiyattır.
 
1. Gün İstanbul - Bologna - Floransa ( Bologna Şehir turu dahil! )
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde 05.00'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1321 tarifeli seferi ile saat 08.25'de Bologna'ya hareket.  Yerel saat ile 10.10'da Bologna'ya varış. Bizi bekleyen özel aracımızla ve rehberimiz ile beraber panoramik Bologna şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuzda; Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, S. Domenico Bazilikası ,San Luca Kemeraltı, Santa Maria dela Vita görülecek yerler arasındadır. Kısa bir gezinin ardından Floransa'ya hareket. Varışa istinaden panoramik Floransa şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı ve meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün Floransa ( Büyük Toskana turu )
Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Büyük Toskana Turuna (90€) katılabilirler. Turumuzda  Pisa - Lucca - San Gimignano görülecek yerler arasında. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M .Ö. 180’den kalma.  Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.
 
 
3. Gün Floransa - Cenova ( İtalyan Rivierası & Portofino turu )
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor, Cenova için otelden hareket ediyoruz.  Yol üzerinde tüm grubun katılım şartı ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği İtalyan Rivierası & Portofino(35€) turuna katılabilirler. Şarkılara ve filmlere konu olan İtalyan Rivierası'nın incisi dünyaca ünlü Liman Şehri Portofino’ya tekne ile giderken İtalyan Rivierasının da güzelliklerini görüyoruz. Portofino’da Andrea Bocelli’nin kahve içtiği cafe’de içeceklerinizi yudumlarken şehrin doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız. Gezimizin ardından Cenova'ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Liman bölgesi, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna gezeceğimiz yerler arasında. Tur sonunda otele yerleşme ve geceleme otelimizde. 
 
4. Gün Cenova ( Nice & Monaco & Montecarlo turu )
Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Fransa’nın incisi Nice & Monaco & Montecarlo (90€) turuna katılabilirler. Turumuza Nice’in büyüleyici caddesi Promenade Des Anglais’de panoramik otobüs gezimiz ile başlıyoruz. Ardından parfüm fabrikasına gidiyoruz. Sonrasında Monaco panoramik turumuz esnasında Hanedan üyelerinin defnedildiği Cathedrale Notre Dame Immaculée’deki, Grace Kelly’nin mezarının da bulunduğu Aziz Nikola Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Son olarak F1 pistinin üzerinden geçerek, eski kumarhanesi ve cafeleri ile ünlü rüya kent Monte Carlo’ya geçiyoruz. Cafe de Paris’te oturarak meydanın keyfini çıkarmayı unutmayın. Tur bitimi Cenova’daki otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
5. Gün Cenova – Milano ( Alp Gölleri, Como & Lugano turu )
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Milano için hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Milano panoramik turumuzda görülecek yerler arasında Vittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunuyor. Milano'da geçirilecek serbest zamanın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin öğleden sonra ekstra olarak düzenleyeceği Alp Gölleri Turuna (55€) katılabilirler. Bu turumuzda Alp dağlarının eteklerinde kurulu dünyaca ünlü Como ve İsviçre’nin en güzel şehri kabul edilen Lugano görülecek.  “İsviçre’nin Monte Carlo’su” diye adlandırılan Taş Devri’nden bu yana yerleşimin var olduğu Lugano’yu ziyaret ediyoruz. Kısa bir gezinin ardından Como'ya hareket. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası sizi büyüleyecek. Tur sonrası otele dönüş ve geceleme Milano’daki otelimizde.
 
6. Gün Milano – Venedik ( Gondol turu & Büyük kanal turu )
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Venedik için hareket ediyoruz. Varışa istinaden Venedik adasında panoramik şehir turuna başlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna(30€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası otele dönüş, geceleme otelimizde. 
 
7. Gün Venedik ( Ljubliana & Bled Gölü turu )
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Ljubljana & Bled Gölü Turu'na (75€) katılma imkanı. Bu turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü olacak, daha sonra eski Yugoslavya'nın gözde şehirlerinden biri ve günümüzde Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam edecek. Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış olan modern ve canlı bir şehir görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme Venedik’deki otelimizde.
 
8. Gün Venedik - Bologna - İstanbul 
Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemleri sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona & Sirminone –Garda Gölü Turu’na (45.€) katılma imkanı. Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Juliet’in evininde bulunduğu ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerinden Garda gölü ve Sirmione göl kasabası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz, Türk Havayolları TK1325 sefer sayılı uçağı ile saat 18:55'e de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:25'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turlarımızda tekrardan görüşmek dileğiyle teşekkür ederiz.
 
Pakete Dahil Olan Hizmetler:
 • THY Tarifeli Seferleri ile Istanbul – Bologna – Istanbul ekonomi sınıf uçak bileti
 • 7 gece – 8 gün; 2 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Citta della, Noventa di Piave, Padova veya Treviso) 2 Gece Floransa Monte Catini – 2 Gece Cenova merkez dışı – 1  gece Milano bölgesi ( Monza, Sesto San giovanni, Cinisello Balsamo veya Bergamo çevresi ) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve 4 yıldız otel konaklamaları.
 • Tüm Havalimanı-Otel Transferleri
 • Şehirlerarası otobüs transferleri
 • Panoramik Bologna, Floransa, Cenova, Milano ve Venedik Panoramik şehir Turu
 • Venedik’de Adaya geçiş için Vaporetto (tekne ) ücreti 
 • Otel konaklama ve şehir giriş vergileri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 
Pakete Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Seyahat Sigortası (15.€)
 • Vize Ücreti (120.€ )
 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (5 Euro)
 
 
Sipariş Koşulları :
 
1. Siparişin tercih edilen tarihten en az 20 gün önce verilmesi gerekmektedir.
 
2. Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Ya da 0216 – 538 6565 numaralı telefondan bizi arayabilir ve bu bilgiyi bize iletebilirsiniz.
 
3. Şirketimiz tarafından tesis ( otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları ) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.
 
4. Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile ( Voucher ) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.
 
DİKKAT
•    Rezervasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir iptal hakkı bulunmamaktadır.
•    Tesislerde konfirmasyon / referans numarası ( voucher ) olmadan siparişler işleme alınmaz.
•    Fiyatlar bayram, yılbaşı, sömestre, resmi tatiller gibi tesis tarafından belirlenen özel günlerde geçerli değildir.
Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.