Sayfa Başı

 
  • Ana Sayfa
  • Tüm Kategoriler
  • Hesabım
  • İletişim

Gazeteci Ersin Kalkan ile Edirnekapı, Fener, Balat

Ürün Kodu: BGTSG010
Marka: BiggTravel
123,74 TL KDV Dahil

Gazeteci ve Yazar Ersin Kalkan ile Edirnekapı, Balat ve Fener Gezisi

Sizleri, Tarihi Yarımada’da Güney Haliç kıyılarından başlayarak, Edirnekapı, Balat ve Fener semtlerinin arka sokaklarında yürüyerek bu bölgelerde öne çıkan eserleri keşfetmeye davet ediyoruz.  Bu turu bölgeyle ilgili yayınları olan, bu bölgede doğmuş, büyümüş, burada ikamet eden gazeteci ve yazar Ersin Kalkan eşliğinde, keyifli bir yürüyüş turu şeklinde, bölgenin esnaf lokantalarından birinde öğle yemeği molası vererek, bol bol fotoğraf çekerek hoş bir hava içinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bilgi dolu ve eğlenceli anlatımlar eşliğinde güzel, keyifli ve lezzetli bir gezi sizi bekliyor!


Tur Tarihi:
1 Ekim 2017 Pazar

Program:

Gezi, 09.30 civarında Edirnekapı'da Kariye Müzesi önünde buluşarak başlayacak, yürüyüş turu olarak devam edecek ve 16.30 civarında Fener'de Patrikhane'de bitecektir.
Buluşma yerine tramvay veya metro ile nasıl ulaşılabileceğine ilişkin detaylar katılımcılara ayrıca bildirilecektir.
Kariye Müzesi,
Tekfur Sarayı,
Eğrikapı,
İvaz Efendi Camii,
Anemas zindanları,
Blakerna Ayazması,
Surp Hreşdagabet Kilisesi,
Mogollarin Meryemi - Kanli Meryem Kilisesi,
Boğdan-Kantemir Sarayı,
Fener Evleri,
Fener Patrikhanesi.

Öne Çıkanlar:

Ersin Kalkan'ın bölgeye ilişkin eşsiz anlatım ve deneyimleri,
Renkli ve tarihi yapılarıyla Balat – Fener semtleri,
3 büyük dinin yapılarını bir arada barındıran yürüyüş rotası,
Haliç manzaraları ve fotoğraf molaları,
Lezzet Durağı: Esnaf Lokantası
Rum ve Yahudi evleri gölgesinde ve sokak aralarında gizli kalmış bir başka İstanbul,

Ersin Kalkan Kimdir?

İstanbul Balat'ta büyüdü. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Lise yıllarında gazeteciliğe başladı ve Aydınlık 'ta Cemal Süreya'nın asistanlığını yaptı. Daha sonra Yeni Asır, Yeni Gündem, Güneş, Akşam, Gazete Pazar, Radikal ve Hürriyet'te mesleğini sürdürdü. Editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve muhabirlik görevlerinde bulundu. Gazetecilik dışında Akademi İstanbul ve Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak kent sosyolojisi ve gazetecilik derslerine girdi. Daha sonra National Geographic'te çalıştı. Şu anda Sabah gazetesinde gazetecilik yaşamını sürdürüyor.

"Yeraltındaki İstanbul" kitabı Kültür AŞ Yayınları tarafından Türkçe ve İngilizce yayımlandı. Ersin Kalkan edebiyat alanında da ürünler verdi. Varlık, Milliyet Sanat, Gergedan, Sombahar gibi sanat edebiyat dergilerinde yazılar yazdı, hikayeler kaleme aldı.

Ersin Kalkan bugüne kadar çok sayıda meslek ödülüne layık görüldü. Gazeteciler Cemiyeti Kalkan'a En İyi Röportaj, Araştırma ve Haber dallarında ödüller verdi. "Son Kahramanlar" adlı söyleşisi ve kitabı dolayısıyla Milli Olimpiyat Komitesi Kalkan'a Fair Play Ödülü'nü sundu. Mazlumder, 2011 İnsan Hakları Ödülü'ne de Ersin Kalkan layık görüldü.

Ersin Kalkan ile ilgili daha fazla bilgiye ve yazdığı eserlere Vikipedi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Notlar:

Gezilerimiz küçük gruplarla gerçekleştirilmektedir.
Bu gezinin profesyonel rehberi Şerif Yenen'dir.
Programda bulunan bazı yerlere giriş, özel mülk olması veya restorasyon çalışmalarından ötürü zaman zaman mümkün olmayabilmektedir. Bu gibi durumlarda anlatım dışardan yapılacaktır.
Katılımcıların 10 kişinin üzerinde olması halinde, gezi esnasında katılımcıların anlatılanları rahatlıkla duyabilmesi için kişiye özel kulaklık dağıtılacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

Şerif Yenen’in profesyonel rehberlik hizmeti,
Yazar ve gazeteci Ersin Kalkan'ın anlatımları ve danışmanlığı,
Programdaki tüm geziler ve ziyaretlere ait giriş ücretleri (Kariye Müzesi hariç),
Şerif Yenen'in yayınlarından İstanbul Haritası ile Bizans İstanbulu Kitapçığı,
Çay-kahve ikramı
Gezilerimizde, katılımcıların Seyahat Sigortaları yapılmaktadır.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Turumuz yürüyüş turudur, herhangi bir ulaşım dahil edilmemiştir.
Kariye Müzesi giriş (Katılımcılar, varsa müze kartlarını veya İş Bankası Maksimum kartlarını kullanabilirler. 65 yaş üzeri ziyaretçiler için giriş ücretsizdir.)
Öğle yemeği,
Kişisel harcamalar

Sipariş Koşulları :

1. Siparişin tercih edilen tarihten en az 7 gün önce verilmesi gerekmektedir.

2. Siparişinizi verdikten sonra size gelen konfirmasyon mailindeki sipariş numaranızı ve buna ek olarak siparişinizi kullanmak istediğiniz kesin tarihi travel@biggtravel.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Ya da 0216 – 538 6565 numaralı telefondan bizi arayabilir ve bu bilgiyi bize iletebilirsiniz.

3. Şirketimiz tarafından tesis ( otel, restoran, sinema ve benzeri hizmet noktaları ) ile ilgili olarak öncelikle müsaitlik durumu kontrol edilecek ve siparişiniz tesisin müsaitlik durumuna göre karşılanacaktır. Bu konuda tesisin onayı gereklidir.

4. Tesis onayından sonra şirketimiz tarafından size bir konfirmasyon / referans numarası (Voucher) gönderilecektir. Üzerinde bu konfirmasyon / referans numarası yer alan döküman ile ( Voucher ) tesise gidecek ve hizmeti alacaksınız.

DİKKAT

•    Rezervasyonlar yapıldıktan sonra herhangi bir iptal hakkı bulunmamaktadır.
•    Tesislerde konfirmasyon / referans numarası ( voucher ) olmadan siparişler işleme alınmaz.
•    Fiyatlar bayram, yılbaşı, sömestre, resmi tatiller gibi tesis tarafından belirlenen özel günlerde geçerli değildir.

Bu ürün bir seyahat ürünüdür, kargo ile sevk edilmez.